Містифікація — вигадка, витівка з метою ввести кого-небудь (читачів, публіку тощо) в оману жартома або зі злісним наміром.
На мою думку, дещо видозмінений, цей прийом доцільно використовувати і в освіті. У рамках дистанційного навчання (на канікулах, під час карантину, додатково) містифікація дозволяє ненав'язливо активізувати пізнавальну діяльність учнів через залучення соціальних мереж, без яких важко уявити життя суспільства.
З навчальною метою "вигадка" не матиме іронічного чи сатиричного характеру, натомість сприйматиметься учасниками освітнього процесу абсолютно серйозно.
Для вивчення предмета (надалі наводиться приклад містифікації у викладанні англійської мови) можна створити персонаж, наділений певними рисами характеру, що має власні уподобання, життєві переконання, ідеї та створити його особистий профіль у соцмережі. Для того, щоб подібний профіль був максимально реалістичний, потрібні зображення чи фото.
У нагоді стануть безкоштовні мобільні додатки, зокрема Mirror та Bitmoji, які можна завантажити у Play Market.
Вони дають можливість створення персонажу та пропонують величезну кількість ситуативних "фото", що будуть корисними для заповнення профілю та стрічки.
Так для вивчення та популяризації англійської мови було створено Боббі Маршала (@_bobbymarshall_).
Він охоче додає друзів в Інстаграм, спілкується виключно англійською та кожного дня пропонує для вивчення нові слова, цікаві сучасні інтерактивні завдання, марафони та вікторини. Взаємодія у соцмережі дозволяє постійно нагадувати учням про вивчення предмета, робити його цікавим та простим, адже немає нічого складного і нудного у сприйнятті зображень, сторіз та веселих дописах від такої "реальної" людини, яка, безперечно, існує, але виключно у мережевому просторі. Як показує практика, залучення учнів до вивчення англійської мови даним прийомом дає позитивні результати, але вимагає від учителя зацікавленості, уміння і бажання використовувати сучасні мобільні додатки та творчого підходу. Таким чином, містифікація може бути розглянута не тільки як прийом в літературі, кінематографі та маркетингових цілях, а й як педагогічний метод. Ірина Добряк ©
Comments